16 Lipca 2012
Zakończono cykl "spotkań katyńskich" w Zakładach Karnych
Zakończono cykl prelekcji dla osadzonych z kilkunastu aresztów i więzień podległych pieczy okręgowego inspektoratu Straży Więziennej w Warszawie.
Wykłady przeprowadzane były przez pracowników Muzeum Katyńskiego – Sławomira Frątczaka [kierownika placówki] i dr. Tomasza Szczepańskiego. Przypomnijmy, iż wzmiankowane spotkania były wynikiem porozumienia podpisanego przez ówczesnego dyrektora Muzeum Wojska Polskiego – prof. Janusza Ciska i kierownika Muzeum Katyńskiego Sławomira Frątczaka - a płk Anną Osowską Rembecką – dyrektor okręgowej Służby Więziennej w Warszawie, jakie miało miejsce 21 listopada 2011 r. Spotkania odbywały się od połowy stycznia 2012 r. – obejmując jednostki podległe wspomnianemu inspektoratowi:
Areszt Śledczy w Warszawie-Mokotowie;
Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie;
Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce;
Oddział Zewnętrzny w Warszawie-Bemowie;
Zakład Karny w Warszawie-Białołęce;
Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu;
Zakład Karny w Siedlcach;
Areszt Śledczy w Radomiu;
Areszt Śledczy w Grójcu;
Areszt Śledczy w Płońsku, oraz Zakład Karny w Żytkowicach.
Ze spotkania w Płońsku – 9 lipca br. - załączamy fotografie.
Należy w tym miejscu podkreślić, że prelekcje dla osadzonych były ważnym doświadczeniem edukacyjnym dla pracowników Muzeum Katyńskiego i jednocześnie utwierdziły nas w przekonaniu – że na wołanie o Zbrodni Katyńskiej musi być czas - nie tylko w Muzeum, ale także poza placówką i to także w miejscach o dość trudnej „dostępności”, a czego potwierdzeniem było znaczne zainteresowanie problematyką katyńską ze strony słuchaczy.
Niebawem gościom naszego „serwisu” zaprezentujemy materiał filmowy przedstawiający krótkie posumowanie pierwszego półrocza 2012 r. w działalności Muzeum - w budowie oraz tradycyjnie najważniejsze dary i nabytki – wzbogacające zbiór artefaktów Muzeum Katyńskiego – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Opr. S.F.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi