25 Kwietnia 2012
Prelekcja w Czerwińsku
20 IV 2012 w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się prelekcja pracownika MWP oddział Muzeum Katyńskie dr Tomasza Szczepańskiego poświęcona dziejom zbrodni katyńskiej.
Organizatorem spotkania była dyrekcja ZS im. Królowej Jadwigi, w spotkaniu wziął też udział wójt Gminy Czerwińsk Michał Walerysiak, delegacje z innych szkół w Czerwińsku i przedstawiciel duchowieństwa. Oprócz zasadniczego tematu pokrótce w wystąpieniu została też przedstawiona działalność samego Muzeum Katyńskiego i perspektywy jego rozwoju.
Po wystąpieniu prelegent odpowiadał na pytania słuchaczy.
Lokalna społeczność gminy Czerwińsk poszukuje danych o 2 ofiarach zbrodni katyńskiej pochodzących z tej miejscowości – organizatorzy liczyli, że prelekcja może przyczynić się do sukcesu poszukiwań.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi