17 Kwietnia 2012
Cenne dary w Muzeum Katyńskim
Dziś do Muzeum Katyńskiego wpłynęły kolejne cenne dary.
Pan Giora  Bar nir (Jerzy  Rabiner)  z Tel Awiwu - drogą e-mailową nadesłał do zbiorów Muzeum Katyńskiego reprodukcję fotografii swego ojca bp Emanuela Rabinera, jakiej w zasobach placówki nie posiadano. Ppor. sap. rez. inżynier mechanik - Emanuel RABINER s. Moszka i Frajdy z Justmanów, ur. 20 stycznia 1907 r. w Warszawie; był absolwentem Gimnazjum Mazowieckiego w Warszawie (1924 r.) oraz Wydziału Politechnicznego Uniwersytetu w Gandawie (1928 r.). W 1930 r. ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy Saperów w Modlinie i został mianowany ppor. ze starszeństwem 1 stycznia 1934 r. Przydzielony do baonu most., w którym odbywał ćwiczenia rezerwy jako dowódca plutonu – uczestniczył w działaniach zbrojnych we wrześniu 1939 r. Osadzony w obozie jeńców w Starobielsku, został następnie zamordowany w Charkowie – wiosną 1940 r.
Fotografia jest cennym uzupełnieniem zbiorów Muzeum Katyńskiego i ofiarodawcy niniejszym serdecznie dziękujemy.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi