Archiwum aktualności
16 Marca 2015
Wieści z placu budowy
Nieśmiało przebija się zieleń zwiastująca przedwiośnie na placu budowy nowej siedziby  Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej. W kaponierze ku końcowi zbliżają  się zasadnicze prace budowlano-konserwatorskie, a w  tzw. poziomie „O” budowli pojawiła się pierwsza  dębowa kostka na podłodze - w miejscu przyszłej ekspozycji stałej. 
13 Marca 2015
Garść refleksji nad konferencją: „Ku pamięci – ku przestrodze”
Pracownicy Muzeum Katyńskiego wzięli udział 10 marca br. w gmachu Sejmu RP - w konferencji zorganizowanej przez Fundację Kresy Historii oraz Komisję Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu RP w 75 rocznicę pierwszych masowych deportacji obywateli polskich w głąb ZSRR i 75 rocznicę Zbrodni Katyńskiej.
10 Marca 2015
Dar dla Muzeum Katyńskiego
Muzeum Katyńskie Oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie otrzymało w ostatnim czasie pamiątki po więzionym w Ostaszkowie i zamordowanym w Twerze starszym posterunkowym Policji Państwowej - Janie Sowie.
09 Marca 2015
Prezentacja książki o policjantach łódzkich - ofiarach zbrodni katyńskiej
5 III br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji Państwowej w Łodzi - odbyła się promocja książki „Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji Państwowej w Łodzi - Ofiary Zbrodni Katyńskiej”. Promocja była połączona z inauguracją obchodów 75 rocznicy zbrodni katyńskiej.
07 Marca 2015
Przygotowania do deportacji rodzin jeńców wojennych
7 marca 1940 r. mjr Piotr Soprunienko, naczelnik Zarządu do spraw Jeńców Wojennych NKWD, otrzymał rozporządzenie Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii, nakazujący sporządzenie spisów rodzin jeńców wojennych. Uwzględniały one miejsca pobytu nie tylko żony i dzieci, ale też rodziców, braci i sióstr.
2
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi