16 Września 2022
Konkurs "Katyń 2022. Notacje filmowe"

Katyń 2022. Notacje filmowe jest 3 ogólnopolskim konkursem historycznym dla młodzieży podejmującym problematykę katyńską.

Jest próbą nawiązania bezpośredniej relacji pomiędzy pokoleniem TikToka a generacją, która obrazy ma zapisane w pamięci – potomkami Ofiar Zbrodni Katyńskiej, historykami, regionalistami.
Konkurs jest dwuetapowy (ocena formalna i merytoryczna), przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-18 lat z podziałem na dwie kategorie wiekowe (szkoła podstawowa [P] i szkoły ponadpodstawowe [L]), a termin nadsyłania prac konkursowych (filmów) to 28 października 2022 r.

Organizacja konkursu na notacje filmowe (krótkie monotematyczne dokumenty filmowe) pozwoli wykorzystać narzędzia bliskie młodzieży, przyczyni się do poznania Bohaterów Katyńskich wywodzących się z rodzimej społeczności oraz stanie się pretekstem do bezpośredniego spotkania ze „strażnikami pamięci”. Jego podsumowaniem będzie 3. Konferencja Młodych Historyków, która odbędzie się w 25 listopada 2022 w sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie. Podczas Konferencji laureaci i finaliści konkursu otrzymają statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz będą mieli możliwość prezentacji swoich filmów przed publicznością.

Wszelkie szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie katyn-pamietam.pl.

ulotka_katynska_400

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi