17 Września 2022
83. rocznica agresji sowieckiej

17 września 1939 roku około godziny czwartej nad ranem Armia Czerwona przekroczyła granicę Polską.

Tym samym, Józef Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (podpisanego 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie zwanego paktem Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą Polską, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i Rosja sowiecka na przestrzeni nieco ponad dwóch tygodni zapoczątkowały niewyobrażalny dramat II wojny światowej. Podczas realizacji tegoż barbarzyńskiego scenariusza swoje miejsce znalazła zbrodnia katyńska – z wszelkimi jej konsekwencjami.

Z okazji 83. rocznicy „17 Września 1939 roku” delegacje Rodzin Katyńskich oraz Rodziny Policyjnej 1939 roku złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze przed tablicami w Epitafium, z nazwiskami ofiar zbrodni katyńskiej w Muzeum Katyńskim w Warszawie. Wieńce i wiązanki kwiatów złożyły również z tej okazji delegacje władz państwowych.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi