11 Czerwca 2024
Dzień Cytadeli - piknik rodzinny

W najbliższą sobotę, 15 czerwca cztery warszawskie Muzea zapraszają Państwa do odwiedzin w „Dniu Cytadeli” i wzięcia udziału w pikniku rodzinnym z historią w tle. 

Tego dnia wydłużamy dla Państwa godziny - ekspozycja będzie dostępna od 10.00 do 19.00. W naszym programie proponujemy:

  • skarb warszawskiej architektury – spacer architektoniczny po Muzeum Katyńskim, zwiedzanie z przewodnikiem terenu bastionu oraz wnętrza kaponiery (początek półtoragodzinnego zwiedzania o godzinie 14.00 i 17.00);
  • puchary zawodów baloniarskich należące do kpt. Bronisława Koblańskiego - pokaz na ekspozycji muzeum;
  • kawalerowie Virtuti Militari – ofiary zbrodni katyńskiej. Prezentacja wybranych sylwetek i unikatowych pamiątek ze zbiorów Muzeum Katyńskiego (namiot wystawienniczy);
  • prelekcja kustosza Muzeum Katyńskiego Piotra Skotnickiego o życiu codziennym w obozach specjalnych NKWD (podczas wykładu będzie prezentowana makieta obozu w Kozielsku – namiot wystawienniczy).

Szczegółowy program pikniku dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Wojska Polskiego.

2024-06-15-dzien-cytadeli_400

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi