28 Sierpnia 2019
Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych: międzynarodowa delegacja

24 sierpnia 2019 r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych Muzeum Katyńskie odwiedziła międzynarodowa delegacja.

Spotkanie otworzyli dyrektor Muzeum Wojska Polskiego dr Adam Buława oraz Kierownik Muzeum katyńskiego Sławomir Frątczak.
Prezes Trybunału Sprawiedliwości UE Koen Lenaerts, łotewski wicepremier Jānis Bordāns, Zastępca Prokuratora Generalnego Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu prok. Andrzej Pozorski oraz goście z Czech, Słowacji, Tajwanu, Chorwacji i Polski zwiedzili ekspozycję stałą Muzeum Katyńskiego. Podczas zwiedzania muzeum głos zabrała Pani Ewa Tomaszewska (Poseł na Sejm III i VIII kadencji, Senator VI kadencji, Poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji), jak też Pani prok. Małgorzata Kuźniar-Plota, które z perspektywy osób zaangażowanych bezpośrednio w badanie zbrodni katyńskiej opowiedziały o swoich doświadczeniach w poszukiwaniu prawdy.

Przeżywaniu ekspozycji towarzyszyły wykłady Kierownika Muzeum Katyńskiego Pana Sławomira Frątczaka oraz dr. Bartłomieja Bydonia.

fot. A. Uriasz / MWP

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi