11 Maja 2018
Pierwsze Damy Republiki Czeskiej i Rzeczypospolitej Polskiej w Muzeum Katyńskim

10 maja 2018 roku, w ramach oficjalnej wizyty Prezydenta Republiki Czeskiej w Polsce Agata Kornhauser-Duda oraz Ivana Zemanová odwiedziły warszawskie Muzeum Katyńskie - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego.

Pierwsze Damy zwiedziły ekspozycję stałą ukazującą losy państwa i jego obywateli począwszy od czasu walk o niepodległość i granice w 1918 roku aż po obecną chwilę.
Sławomir Frątczak dyrektor Muzeum Katyńskiego, opowiadając Pierwszym Damom o historii powstania muzeum, jego losach oraz założycielach zaprezentował unikatowe zbiory wydobyte z dołów śmierci będące zarówno relikwiami narodowymi, jak również dowodami zbrodni sowieckiej dokonanej na Polakach. Wielkie wrażenie na Małżonkach Prezydentów wywarły „relikwiarze katyńskie” w których eksponowane są osobiste przedmioty Ofiar zbrodni sowieckiej.
Na zakończenie wizyty Małżonki Prezydentów dokonały wpisów do Księgi Pamiątkowej, a następnie złożyły wiązanki kwiatów na Placu Apelowym przed symbolicznym Krzyżem Katyńskim.

Informacje o wizycie można znaleźć także na stronie prezydent.pl.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi