04 Sierpnia 2017
Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska w Muzeum Katyńskim
Panią Prezydentową oprowadził po muzeum p. Sławomir Frątczak, wieloletni kierownik placówki, obecnie Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON.
Pani Karolinie Kaczorowskiej towarzyszyli zacni goście: dr Alicja Adamczak prezes Urzędu Patentowego RP, Dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej Jan Tarczyński, przez lata współpracownik prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, Krystyna Grey – przyjaciółka Pani Prezydentowej, oficer ITWL dr hab. Mariusz Zieja.

Wszyscy zwiedzający byli pod dużym wrażeniem obiektu, zwłaszcza ekspozycji, której autorem narracji artystycznej jest p. Jerzy Kalina. Pogrążenie się w opowieści o losie Ofiar i ich rodzin przywróciło wspomnienia z „nieludzkiej ziemi” Pani Prezydentowej oraz jej towarzyszki. Wystawa czasowa poświęcona ks. Zdzisławowi Peszkowskiemu otworzyła drogę do refleksji o znaczeniu harcerstwa, kiedy po opuszczeniu Związku Radzieckiego i ewakuacji do Persji podzieliła los „dzieci tułaczych” w Azji i Afryce – w osadzie Koja w Ugandzie, gdzie uczęszczała do prowadzonej tam polskiej szkoły. Z Dyrektorem Sławomirem Frątczakiem wspominała pierwszą siedzibę Muzeum na warszawskiej Sadybie odwiedzaną przez p. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i wizytę p. Frątczaka w Wielkiej Brytanii. Na zaproszenie londyńskiej Rodziny Katyńskiej w 2013 r. w siedzibie Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego przedstawił 2013 r. stan prac nad adaptacją kaponiery w Cytadeli Warszawskiej. Pani Prezydentowa podkreśliła widoczny nakład pracy włożony w oddanie do użytku docelowej siedziby. Niezwykle życzliwą wizytę zakończył znaczący wpis Pani Prezydentowej do księgi pamiątkowej muzeum:
„Dzisiejszego dnia nigdy nie zapomnę, takich dowodów historycznych co może przeżyć człowiek - trudno zrozumieć. Dziękuję serdecznie, że mogłam w swoim życiu takie prawdziwe Historie usłyszeć i zobaczyć…”
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi