07 Kwietnia 2011
Odznaczenia za upowszechnienie prawdy o Katyniu
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył 4 kwietnia br. odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla upowszechniania prawdy o zbrodni katyńskiej.
"Tak się dziwnie polskie losy plotą, że mogę z jednej strony odnotować ogromne sukcesy w przełamywaniu kłamstwa katyńskiego. Jednocześnie musimy to robić pełni żalu, pełni bólu, bo przecież rok katyński - rok 2010 - nie zamknął obchodów katyńskich ze względu na katastrofę smoleńską" - powiedział podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski. 

Według prezydenta, "odkrywanie polskiej dramatycznej prawdy o Katyniu, służy odkrywaniu prawdy o zbrodniach stalinowskich na całym obszarze, nie tylko europejskim, ale i całego dawnego Związku Radzieckiego".
"Chcę podziękować tym ludziom, którzy w tak trudnych czasach zachowali nie tylko pamięć o Katyniu, ale także wiarę w to, że można kłamstwo katyńskie przełamać" - powiedział prezydent.

 
Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. były konsul generalny RP w Moskwie Michał Żórawski, działacz Memoriału Aleksiej Pamiatnych, prowadząca śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej Małgorzata Kuźniar-Plota, Witold Kulesza z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Kierownik Muzeum Katyńskiego Pan Sławomir Frątczak został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi