30 Czerwca 2017
Muzea i kulturowe dziedzictwo: historia, współczesność, przyszłość
W dniach 27-28 czerwca 2017 r. odbyła się w Mińsku międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom muzealnym.  Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny MWP reprezentowali: dyrektor MWP dr Adam Buława oraz dr Ewa Kowalska.
Prelegenci z wielu państw przedstawiali historię swoich muzeów i ich zbiorów. Dyskutowali nad wyzwaniami jakim muszą sprostać placówki. Wiele emocji wzbudzała zmieniająca się definicja muzeum i jego misja. W dobie współczesnych osiągnięć technicznych i informatycznych, referencji podkreślali konieczność zachowania równowagi między obiektami muzealnymi i multimediami.

Po zakończeniu części konferencyjnej prelegenci zostali zaproszeni do odwiedzenia Białoruskiego Państwowego Muzeum Historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej reprezentującego współczesne Muzea Białorusi. Na zakończenie wizyty polska delegacja pokłoniła się na cmentarzu w Kuropatach.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi