06 Kwietnia 2016
KONCERT „OGARNIAM MYŚLĄ ICH…”
Niedziela, 10 kwietnia, godz. 18.00. Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Koncert pt.: „Ogarniam myślą Ich...” ma upamiętnić jedną z najsmutniejszych i najtragiczniejszych rocznic w naszych dziejach, wymordowanie 22 tysięcy jeńców przetrzymywanych w latach 1939-1940 w sowieckich obozach i więzieniach. 
Chcielibyśmy w poetycko - muzycznej formie oddać im hołd i spróbować ogarnąć myślą tę niewyobrażalną zbrodnię. Będzie to czas wspólnego wzruszenia i szczególnej zadumy nad znaczeniem tego, co się wydarzyło, ale też czas na refleksję o nas samych. W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Karola Kurpińskiego, Jacka Kaczmarskiego. Na warstwę poetycką, ilustrowaną poruszającymi archiwalnymi zdjęciami, udostępnionymi przez Muzeum Katyńskie, złożą się utwory Zbigniewa Herberta, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Wierzyńskiego, Feliksa Konarskiego, Ronalda Śliwińskiego, Leszka Długosza, Andrzeja Reigiera, Lecha Piwowara, Jana Twardowskiego, Wacława Kruka, Jacka Kaczmarskiego.
Wystąpią:
Ewa Makomaska
Antonii Ostrouch
Wojciech Czerwiński
Piotr Bajtlik

Scenariusz i reżyseria:
Ewa Makomaska
Oprawa muzyczna:
Andrzej Mikulski
Efekty dźwiękowe:
Rafał Betcher

Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w KDK.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi