16 Października 2015
Promocja książki Tadeusza Wolszy
"To co widziałem przekracza swą grozą najśmielsze fantazje" - promocja najnowszej książki prof. Tadeusza Wolszy w Muzeum Katyńskim. Książka, znanego historyka, prof. Tadeusza Wolszy, "To co widziałem przekracza swą grozą najśmielsze fantazje. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 roku",  to zupełnie nowy rozdział w badaniach nad mordem katyńskim
Autor w oparciu o  źródła proweniencji amerykańskiej, polskiej i rosyjskiej,  bada losy kilkudziesięciu osób, które  w czasie wojny oglądały (za zgodą Niemców) miejsce tej potwornej kaźni. Losy niezwykle tragiczne zarówno w latach wojny jak i równie ponurych latach powojennych. Książka zawiera również kilka pobocznych, ale niezwykle ciekawych wątków, m.in. stosunek polskich komunistów a później władz PRL do zbrodni katyńskiej. Praca Tadeusza Wolszy dowodzi, że Katyń, ciągle pozostaje dla historyków polem prac badawczych.
Promocja odbędzie się w siedzibie Muzeum Katyńskiego na warszawskiej Cytadeli. Spotkanie z Autorem poprowadzi kierownik Muzeum Katyńskiego, kustosz Sławomir Frątczak. Zaproszenia, po wcześniejszej rezerwacji, do odebrania w dniu promocji u organizatorów.

Tel: +48 261 87 72 44;  +48 261 87 83 42
Fax: +48 261 87 83 42
Email: muzeumkatynskie@muzeumkatynskie.pl

Wejście przez Bramę Nowomiejską od ul. Jana Jeziorańskiego w środę 4 listopada o godz. 17.00.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi