16 Marca 2015
Msza święta w intencji pomordowanych policjantów II RP
8 marca br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi - ks. Kazimierz Zaleski i proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia - ks. Tadeusz Bednarek odprawili uroczystą Mszę świętą  w intencji pomordowanych policjantów II RP i ofiar sowieckiego reżimu na Wschodzie.
Uroczystość zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wraz z Łódzkim Oddziałem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” Na Mszę św. przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich: nadinspektor Dariusz Banachowicz - Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, przedstawiciele Rady Miejskiej w Łodzi,  przewodniczący Zarządu Region Ziemia Łódzka NSZZ Solidarność, sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa - Andrzej Cewiński, szefowie i przedstawiciele służb mundurowych i organizacji kombatanckich, pedagodzy, policjanci i pracownicy policji garnizonu łódzkiego. Poczty sztandarowe wystawiły: Komenda Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komenda Miejskiej Policji w Łodzi, Straż Miejska w Łodzi, Światowy Związek Żołnierzy AK, Związek Sybiraków i Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi, podkreślając podniosły charakter uroczystości.
Po zakończonej Mszy św. wszyscy obecni złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamięci w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia oraz przed pomnikiem bł. papieża Jana Pawła II, dając wyraz szacunku i pamięci o Polakach zamordowanych na służbie.

W uroczystości uczestniczył kierownik Muzeum Katyńskiego Oddziału Muzeum Wojska Polskiego - Sławomir Z. Frątczak.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi