28 Listopada 2013
O Muzeum Katyńskim w Londynie
W okresie od 18 do 23 listopada br. Sławomir Z. Frątczak, kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego, przebywał z wizytą roboczą w Wielkiej Brytanii, na zaproszenie londyńskiej Rodziny Katyńskiej.
19 listopada w siedzibie Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego przy ul. King Street - kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego przedstawił uczestnikom spotkania zarys historii placówki oraz zobrazował jej dzień dzisiejszy – czyli stan prac nad adaptacją kaponiery w Cytadeli Warszawskiej na nową siedzibę MK oraz poziom zaawansowanie działań nad ekspozycją stałą. Wykład połączony był z multimedialną prezentacją.

Następnie wywiązała się dyskusja - świadcząca o żywym zainteresowaniu naszych rodaków znad Tamizy sprawami dziedzictwa katyńskiego – zgromadzonego w liczącym już 20. lat Muzeum Katyńskim.
W spotkaniu uczestniczyli licznie zgromadzeni przedstawiciele londyńskiej Rodziny Katyńskiej i goście POSK-u, a wśród nich Pani Karolina Kaczorowska – wdowa po ostatnim Prezydencie RP na Uchodźstwie – Ryszardzie Kaczorowskim.

Przed wykładem Sławomir Frątczak odwiedził Instytut Józefa Piłsudskiego Poświęcony Badaniu Najnowszej Historii Polski – mający swą siedzibę w budynku POSK oraz tamtejszą bibliotekę.

Kolejne dni pobytu w Londynie - kierownik Frątczak spędził w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego przy ul. 20 Prince’s Gate, przeprowadzając kwerendę bogatych materiałów archiwalnych dotyczących zbrodni katyńskiej.
Pragniemy z głębi serca gorąco podziękować Pani Eugenii Maresch i Panu Wacławowi Gąsiorowskiemu – za zorganizowanie i dofinansowanie pobytu Sławomira Frątczaka w Londynie oraz serdeczną opiekę.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi