Bibliografia Zbrodni Katyńskiej
Podsiad Antoni (opr.), Kozłowski Wojciech (wstęp) „Matka Boska Kozielska”, Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 1990

S. 151. Zbiór tekstów różnych autorów dot. obrazu Matki Boskiej Kozielskiej.

Polak Barbara „Rozmowy”, Instytu Pamięci Narodowej, Warszawa, Instytut Pamięci Narodowej- Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu 2007

Tytuł:Rozmowy, Warszawa; Instytut Pamięci Narodowej- Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, 2007, s.302; 20 cm.- (Biblioteka Biuletynu IPN; t 1.)
ISBN 978-83-60464-60-1

Polak Michał „Wanda Wasilewska o Katyniu; przyczynek do pocztu renegatów polskich II wojny światowej” 2002

Tytuł: Wanda Wasilewska o Katyniu; przyczynek do pocztu renegatów polskich II wojny światowej, " Mars", t. 12/2002, s. 145-146

Polcyn Stanisława, Polcyn Jerzy „Nigdy nie zapomnimy 55-50”, nakładem autorów, Książki 1995

S. 30 + 30 nlb. Broszura poświęcona jest stratom poniesieionym przez mieszkańców gminy Książki (Ziemia Chełmińska) z rąk okupantów podczas II wojny światowej. Zawiera też informacje o mieszkańcach gminy zamordowanych w zbrodni katyńskiej.

Praca zbiorowa „Pamięci bliskich”, Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, Olsztyn 1998

S. 170. Zawiera zbiór biogramów osób pomordowanych w zbrodni katyńskiej, którycvh członkowie rodzin są w Stowarzyszeniu Rodzina Katyńska w Olsztynie, a także wspomnienia o nich.

Przewoźnik Andrzej, Adamska Jolanta „Katyń. Zbrodnia, prawda, pamięć”, Świat Książki, Warszawa 2010

S. 672, obwoluta.

Przewoźnik Andrzej, Hejke Krzysztof (zdjęcia) „Katyń. Cmentarze katyńskie”, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Warszawa 2010

Wyd. II, uzupełnione. S. 184, oprawa twarda, obwoluta.

Przewoźnik Andrzej, Hejke Krzysztof (zdjęcia) „Katyń. Cmentarze katyńskie”, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa,, Warszawa 2009

Wyd. 1-sze. Oprawa twarda, obwoluta.

Pr. zb. „Katyń.Dokumenty zbrodni. Tom 2. Zagłada marzec-czerwiec 1940”, "Trio", Warszawa 1998

S. 567 + nlb, oprawa twarda. Dokumenty dot. akcji wymordowania jeńców objętych decyzją z 5 III 1940.

Pr. zb. „Rodzina Policyjna 1939”, Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939 r.", Katowice 2002

XLV + 113 s. Zawiera spis policjantów pochowanych w Miednoje (ze zdjęciami ich oraz ich tabliczek z cmentarza w Miednoje), artykuł o działalności "Rodziny Policyjnej 1939r." i upamiętnieniach funkcjonariuszy PP i PWŚl.

Wyszukiwarka
Jak korzystać z serwisu?
Pozycje w bibliografii
Bibliografia jest podręcznym spisem wszystkich polskich i zagranicznych oficjalnych publikacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Spis ten opracowany został z myślą o osobach poszukujących dogłębnej wiedzy o historii Zbrodni Katyńskiej oraz szczegółowych informacji pochodzących z rzetelnych, kompetentnych źródeł.

Lista posortowana jest alfabetycznie względem nazwisk Autorów. Kolejne pozycje zawierają dodatkowo informacje o wydawcy, miejscu i dacie wydania a także publikacji, w której dany tekst się ukazał, jeżeli praca jest częścią innego materiału.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyszukiwanie pozycji bibliograficznych odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić publikacje o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające w treści dane wyrażenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi