Bibliografia Zbrodni Katyńskiej
Łopatko Janusz, Melak Sławomir, Waś Jan „Pomnik zrabowany z rozkazu Kremla”, Vipart, Nadarzyn 1997

Łysakowski Piotr „Kłamstwo katyńskie: komentarze historyczne”, Instytut Pamięci Narodowej 2005

Kłamstwo katyńskie: komentarze historyczne, "Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowe"j, nr 5/6, 2005, s. 85-94. Łysakowski Piotr- fot.

Macedoński Adam, Zechenter Anna „Pod czerwoną okupacją. Adam Macedoński w rozmowie z Anną Zechenter”, Wydawnictwo AA, Kraków 2013

S. 448. Wywiad rzeka z Adamem Macedońskim (ur. 1931) założycielem Instytutu Katyńskiego, artystą plastykiem.

Maciszewski Jarema „Wydrzeć prawdę”, Polska Oficyna Wydawnicza BGW, Warszawa 1993

S. 155. Wspomnienia historyka - członka PZPR delegowanego w 1987 przez gen Jaruzelskiego do polsko-sowieckiej komisji historyków, omawiającą m.in. sprawę katyńską. Przedmowa gen. W. Jaruzelskiego.

Maciszewski Jarema (red.) „Zbrodnia katyńska. Z prac polskiej części Komisji Partyjnych Historyków Polski i ZSRR”, Akademia Nauk Społecznych, Warszawa 1990

S. 138. Zbiór materiałów z prac historyków - członków PZPR pracujących w ramach "Komisji Partyjnych Historyków Polski i ZSRR".

Mackiewicz Józef „Katyń. Zbrodnia bez sądu i kary”, Polska Fundacja Katyńska, Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski, Warszawa 1997

S. 496 + 4 nlb. Zbiór tekstów J. Mackiewicza o problematyce katyńskiej. Opracowanie i posłowie Jacek Trznadel.

[Mackiewicz Józef- red.-brak nazwiska na karcie tytułowej], Anders Władysław gen.- autor przedmowy. „Zbrodnia Katyńska w świetle dokumentów”, Gryf, Londyn 1948

S. XV + 384. Wyd. I.

Maresch Eugenia „Katyń 1940”, Świat Książki, Warszawa 2014

400s. Twarda okładka, obwoluta.

Maresch Eugenia „Katyn 1940. The Documentary Evidence of the West's Betrayal”, Spellmount, Wlk. Brytania 2010

271s.Twarda okładka, obwoluta.

Materski Wojciech „Zbrodnia Katyńska w literaturze naukowej”, Łambinowice 1997

Tytuł: Zbrodnia Katyńska w literaturze naukowej, " Łambinowicki Rocznik Muzealny", t.20, 1997,s. 89-120.

12
Wyszukiwarka
Jak korzystać z serwisu?
Pozycje w bibliografii
Bibliografia jest podręcznym spisem wszystkich polskich i zagranicznych oficjalnych publikacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Spis ten opracowany został z myślą o osobach poszukujących dogłębnej wiedzy o historii Zbrodni Katyńskiej oraz szczegółowych informacji pochodzących z rzetelnych, kompetentnych źródeł.

Lista posortowana jest alfabetycznie względem nazwisk Autorów. Kolejne pozycje zawierają dodatkowo informacje o wydawcy, miejscu i dacie wydania a także publikacji, w której dany tekst się ukazał, jeżeli praca jest częścią innego materiału.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyszukiwanie pozycji bibliograficznych odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić publikacje o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające w treści dane wyrażenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi