Bibliografia Zbrodni Katyńskiej
pr. zb. „Franciszek Orawiec (1896-1940). Poronianin który zginął w Katyniu”, Związek Podhalan oddział Poronin, Poronin 2009

32 s.

Pr. zb. „Katyń. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego”, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Warszawa 2000

S. 776, oprawa twarda. Zawiera biogramy 4406 osób o których redaktorzy Księgi mieli źródłowe informacje o ich zabiciu w Katyniu. Słowo wstępne Ryszard Kaczorowski (b. emigracyjny prezydent RP).

Pr. zb. „Charków. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego”, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Warszawa 2003

S. 652, oprawa twarda. Zawiera biogramy 3812 osób o których redaktorzy Księgi mieli źródłowe informacje o ich zabiciu w Charkowie. Słowo wstępne Ryszard Kaczorowski (b. emigracyjny prezydent RP).

pr. zb. „Katyń 1940. Pomordowanym z Kozielska Ostaszkowa Starobielska i innych obozów”, Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry

Pr. zb. „Rodzina Katyńska w Gdyni. Monografia nekrologiczna”, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Gdyni, Gdynia 1995

Zawiera 74 biogramy osób pomordowanyc w Zbrodni Katyńskiej, których rodziny są członkami Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Gdyni.
S. 217.

pr. zb. „Żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej - ofiary Zbrodni Katyńskiej”, Narodowe Centrum Kultury, Warszawa 2016

309 s.Zawiera biogramy i listę żołnierzy SG i KOP zamordowanych w zbrodni katyńskiej, oraz artykuły o tych formacjach w II RP.

Pr. zb. „Miednoje. 75 rocznica zbrodni katyńskiej”, Fundacja Memoria Condita, Łódź 2015

s. 80, oprawa twarda. Wyd. III, rozszerzone.

Pr. zb. „The Katyn forest massacre”, Governement Printig Office, Waszyngton 1952

Materiały (tzw. raport Maddena) z prac Specjalnej Komisji Śledczej Kongresu Stanów Zjednoczonych do Zbadania Zbrodni Katyńskiej (Select Committee to Investigate and Study the Facts, Evidence, and Circumstances of the Katyn Forest Massacre) z lat 1951-1952.

Pr. zb. „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy... Obraz ofiar Zbrodni Katyńskiej w pracach plastycznych młodego pokolenia”, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni Przeciw Narodowi Polskiemu, Warszawa 2012

S. 216, oprawa twarda. Wybór prac plastycznych i biogramów, sporządzonych przez młodzież na tytułowy konkurs.

Pr. zb. „Jeńcy w Griazowcu i Suzdalu. Alfabetyczne wykazy 3640 jeńców wojennych z 1939 r.- Polaków i przedwojennych obywateli polskich innych narodowości - przetrzymywanych w sowieckich obozach w Griazowcu i Suzdalu”, Ośrodek Karta, Warszawa 1998

S. 228. "Indeks Represjonowanych" t V. W obozie w Griazowcu przetrzymywano m.in. b. jeńców Kozielska, Ostaszkowa i Starobielska, których wyłaczono z egzekucji.

Wyszukiwarka
Jak korzystać z serwisu?
Pozycje w bibliografii
Bibliografia jest podręcznym spisem wszystkich polskich i zagranicznych oficjalnych publikacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Spis ten opracowany został z myślą o osobach poszukujących dogłębnej wiedzy o historii Zbrodni Katyńskiej oraz szczegółowych informacji pochodzących z rzetelnych, kompetentnych źródeł.

Lista posortowana jest alfabetycznie względem nazwisk Autorów. Kolejne pozycje zawierają dodatkowo informacje o wydawcy, miejscu i dacie wydania a także publikacji, w której dany tekst się ukazał, jeżeli praca jest częścią innego materiału.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyszukiwanie pozycji bibliograficznych odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić publikacje o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające w treści dane wyrażenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi