Bibliografia Zbrodni Katyńskiej
Pr. zb. „Sprawa Katynia”, Wojskowe Biuro Badań Historycznych, Warszawa 2008

S. 207. Opis problematyki z wyborem 14 dokumentów dot. sprawy.

Pr. zb. „Katyń. Niezapomniana zbrodnia”, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Stowarzyszenie "Rodzina Katyńska", Łódź 2000

S. 88. Broszura opisuje wystawę katyńską w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Pr. zb. „Ostatnia droga...”, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Białymstoku, Białystok 1998

S. 345. Zawiera biogramy pomordowanych w zbrodni katyńskiej z Białegostoku i Białostocczyzny.

Pr. zb. „Policjanci II RP - wierni do końca”, Wydawnictwo Pergamena, Katowice 2013

S. 260.

Pr. zb. „Ostatnia wachta. Mokrany, Katyń, Charków...”, Muzeum Marynarki Wojennej, Gdynia 2000

s. 178 + 16 nlb (wklejka z ilustracjami). Zbiór artykułów dot. Kierownictwa Marynarki Wojennej oraz Flotylli Rzecznej MW (do 1931 Flotylli Pińskiej) we wrześniu 1939 i losów marynarzy w niewoli sowieckiej.

Pr. zb. „The Katyn Massacre”, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej (Military Center of Civic Education), Warszawa 2010

S. 168. Przetłumaczona na angielski broszura "Sprawa Katynia" , popularne opracowanie tematu.

Pr. zb. „Pamiętniki znalezione w Katyniu”, Editions Spotkania, Paryż 1989

s. 234 + 12 nlb. Zawiera wybór treści notatników znalezionych przy niektórych ekshumowanych w Katyniu w 1943 zwłokach (m.in. mjr Adama Solskiego), z przedmową Janusza K. Zawodnego. W Aneksie (na str. nlb) kopie dokumentów sztabu Naczelnego Wodza z lipca 1944 dot. ana;izy w/w pamiętników.

Pr. zb. „Amtliches Material zum Massenmord von Katyn”, Zentralverlag der NSDAP. Franz Eher Nachfolger GmbH, Berlin 1943

S. 342, w jęz. niemieckim. "Materiał urzędowy o masowym mordzie w Katyniu" to niemiecki zbiór dokumentów dot. zbrodni. Zawiera m.in. listę ekshumowanych, (wg kolejności ekshumacji).

Pr. zb. „Rodzina Policyjna 1939”, Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939 r.", Katowice 2002

XLV + 113 s. Zawiera spis policjantów pochowanych w Miednoje (ze zdjęciami ich oraz ich tabliczek z cmentarza w Miednoje), artykuł o działalności "Rodziny Policyjnej 1939r." i upamiętnieniach funkcjonariuszy PP i PWŚl.

Pr. zb. „Katyń. Wybór publicystyki 1943-1988 i "Lista Katyńska"”, Polonia Book Fund Ltd, Londyn 1988

s. 190 + 170 nlb. Zawiera wybór publicystyki różnych autorów i przedruk fotooffsetowy "Listy Katyńskiej" A. Moszyńskiego (na str. nlb).

Wyszukiwarka
Jak korzystać z serwisu?
Pozycje w bibliografii
Bibliografia jest podręcznym spisem wszystkich polskich i zagranicznych oficjalnych publikacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Spis ten opracowany został z myślą o osobach poszukujących dogłębnej wiedzy o historii Zbrodni Katyńskiej oraz szczegółowych informacji pochodzących z rzetelnych, kompetentnych źródeł.

Lista posortowana jest alfabetycznie względem nazwisk Autorów. Kolejne pozycje zawierają dodatkowo informacje o wydawcy, miejscu i dacie wydania a także publikacji, w której dany tekst się ukazał, jeżeli praca jest częścią innego materiału.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyszukiwanie pozycji bibliograficznych odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić publikacje o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające w treści dane wyrażenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi