Bibliografia Zbrodni Katyńskiej
Chowaniec Krystyna (red.) „Dęby Pamięci”, Komenda Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Z. Peszkowskiego, Sanok 2010

63 s. oprawa twarda. Zawiera informacje o Dębach Katyńskich w Sanoku i biogramy zabitych z Sanoka i ziemi sanockiej.

Chrzanowski Tadeusz (red.) „Dwunastu z listy katyńskiej”, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Polskie Towarzystwo Leśne oddział w Toruniu, Toruń 2014

S. 404, oprawa twarda.

Chrzanowski Tadeusz, Skowronek Tomasz, Szubarczyk Piotr (red.) „Leśnicy i drzewiarze z Pomorza i Kujaw - ofiary zbrodni katyńskiej”, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Toruń 2013

S. 91.

Cienciala Anna M.. Lebedeva Natalia, Materski Wojciech „Katyn. A Crime Without Punishment”, Yale University Press, New Haven (CT, USA) & Londyn 2007

S. 561, oprawa twarda, obwoluta. Zbiór dokumentów sowieckich dot. problematyki katyńskiej, przetłumaczonych na angielski.

Czapski Joseph (Józef Czapski) „Souvenirs de Starobielsk”, Noir sur blanc, Montricher (Szwajcaria) 1987

S. 147 + 5 nlb. Oprawa twarda, obwoluta. Francuskojęzyczne tłumaczenie "Wspomnień starobielskich" J. Czapskiego.

Czapski Józef „Na nieludzkiej ziemi”, Czytelnik, Warszawa 1990

S. 429 + nlb. Pierwsze legalne wydanie w Polsce. Zawiera - oprócz tytułowego "Na nieludzkiej ziemi" - także "Wspomnienia starobielskie" oraz szkic "Walka" .

Czapski Józef „Wspomnienia starobielskie”, Oddział Kultury i Prasy 2. Korpusu, Włochy 1944

S. 63. Zawiera wspomnienia Józefa Czapskiego (1896-1993) z okresu od dostania się do niewoli sowieckiej 27 IX 1939 pobytu w obozach w Starobielsku, Pawliszczew Bor i Griazowcu oraz z poszukiwań zaginionych ofcerów po amestii w VIII 1941.

Czapski Józef „Na nieludzkiej ziemi”, Editions Spotkania, Paryż 1989

S.304. Wyd. 2-gie, rozszerzone. Zawiera takze "Wspomnienia starobielskie", właściwy tekst wspomnień "Na nieludziej ziemi" oraz art. "Prawda o Katyniu" z pisma "Gavroche"(1945).

Czernielewski Konrad, Iwanicki Ryszard, Siemiński Henryk „Rozstrzelany życia los...”, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Łódź 1997

Praca zawiera biogramy pomordowanych przez Sowietów osób, których rodziny są członkami Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Łodzi.
S. 431

Czmut Józef (wstęp i opr.). „Zbrodnia Katyńska. Dokumenty i publicystyka”, Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, Warszawa 1990

S. 367. Wybór dokumentów (m.in. Komisji Technicznej PCK z 1943) oraz publicystyki autorów różnej opcji (w tym komunistycznej) dot. sprawy Katynia.

3
Wyszukiwarka
Jak korzystać z serwisu?
Pozycje w bibliografii
Bibliografia jest podręcznym spisem wszystkich polskich i zagranicznych oficjalnych publikacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Spis ten opracowany został z myślą o osobach poszukujących dogłębnej wiedzy o historii Zbrodni Katyńskiej oraz szczegółowych informacji pochodzących z rzetelnych, kompetentnych źródeł.

Lista posortowana jest alfabetycznie względem nazwisk Autorów. Kolejne pozycje zawierają dodatkowo informacje o wydawcy, miejscu i dacie wydania a także publikacji, w której dany tekst się ukazał, jeżeli praca jest częścią innego materiału.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyszukiwanie pozycji bibliograficznych odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić publikacje o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające w treści dane wyrażenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi