Bibliografia Zbrodni Katyńskiej
Czapski Józef „Wspomnienia starobielskie”, Oddział Kultury i Prasy 2. Korpusu, Włochy 1944

S. 63. Zawiera wspomnienia Józefa Czapskiego (1896-1993) z okresu od dostania się do niewoli sowieckiej 27 IX 1939 pobytu w obozach w Starobielsku, Pawliszczew Bor i Griazowcu oraz z poszukiwań zaginionych ofcerów po amestii w VIII 1941.

Czapski Józef „Na nieludzkiej ziemi”, Editions Spotkania, Paryż 1989

S.304. Wyd. 2-gie, rozszerzone. Zawiera takze "Wspomnienia starobielskie", właściwy tekst wspomnień "Na nieludziej ziemi" oraz art. "Prawda o Katyniu" z pisma "Gavroche"(1945).

Czernielewski Konrad, Iwanicki Ryszard, Siemiński Henryk „Rozstrzelany życia los...”, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Łódź 1997

Praca zawiera biogramy pomordowanych przez Sowietów osób, których rodziny są członkami Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Łodzi.
S. 431

Czmut Józef (wstęp i opr.). „Zbrodnia Katyńska. Dokumenty i publicystyka”, Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, Warszawa 1990

S. 367. Wybór dokumentów (m.in. Komisji Technicznej PCK z 1943) oraz publicystyki autorów różnej opcji (w tym komunistycznej) dot. sprawy Katynia.

Czop Edyta „Obwód lwowski pod okupacją ZSRR w latach 1939- 1941”, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów 2004

Tytuł; Obwód lwowski pod okupacją ZSRR w latach 1939- 1941, Rzeszów 2004, 276 s.
Bibliogr. s.240-248- Indeks,
ISBN 83-7338-138-4

Delowicz Jan „Śmierć przyszła wiosną”, Towarzystwo Miłośników Miasta Żory, Żory 2000

S. 212. Zawiera sylwetki ofiar zbrodni katyńskiej z ziemi rybnicko-wodzisławskiej oraz szkic o Policji Województwa śląskiego z tego regionu.

Dienkiewicz Anna (red. prowadzący) „Rosja a Katyń”, Ośrodek Karta, Dom Spotkań z Historią, Warszawa 2010

Wyd. 2, uzupełnione i poprawione. Zawiera materiały rosyjskie m.in. oświadczenie "Memoriału".

Dominiczak Barbara Teresa „Prawda i pamięć. Katyń w odczuciu młodzieży.”, Stowarzyszenie Katyń w Szczecinie, Związek Literatów Polskich oddział w Szczecinie, Szczecin 2001

S. 138. Wybór fragmentów prac konkursowych z konkursu MEN "Katyń - Golgota Wschodu".

Duda Harry „Szlakiem zbrodni II. Opolanie w sprawie katyńskiej”, Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole 1998

S. 521.

Duda Harry „Szlakiem zbrodni. Ostaszków, Twer, Miednoje”, nakładem autora, Opole 1994

S. 239. Reportaż z podróży do Katynia, Ostaszkowa, Tweru i Miednoje zorganizowanego pzrez opolskie koło Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej w 1992.

3
Wyszukiwarka
Jak korzystać z serwisu?
Pozycje w bibliografii
Bibliografia jest podręcznym spisem wszystkich polskich i zagranicznych oficjalnych publikacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Spis ten opracowany został z myślą o osobach poszukujących dogłębnej wiedzy o historii Zbrodni Katyńskiej oraz szczegółowych informacji pochodzących z rzetelnych, kompetentnych źródeł.

Lista posortowana jest alfabetycznie względem nazwisk Autorów. Kolejne pozycje zawierają dodatkowo informacje o wydawcy, miejscu i dacie wydania a także publikacji, w której dany tekst się ukazał, jeżeli praca jest częścią innego materiału.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyszukiwanie pozycji bibliograficznych odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić publikacje o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające w treści dane wyrażenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi