Wystawa, przygotowana przez Muzeum Historii Polski oprócz wstrząsających informacji o zbrodniach popełnionych w jednym z największych miejsc zagłady Polaków w czasie II wojny światowej, zwracająca uwagę na kwestie pamięci i zapomnienia.
Finał I edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego poświęconego pamięci Władysława Sebyły. Uroczystość odbyła się 6 lutego br. w szczególnym miejscu i szczególnym dniu. Laureaci i goście zgromadzili się w murach Muzeum Katyńskiego Oddziału MWP.
We wtorek, 6 lutego 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbyła się 2. Gala Poetycka z okazji 116. rocznicy urodzin poety. Gala była połączona z finałem XI Ogólnopolskiego Konkursu im. Władysława Sebyły.
10 lutego 1940 r. podczas srogiej zimy wyruszały z polskich terenów okupowanych przez Związek Radziecki pociągi wypełnione skazanymi na walkę o przetrwanie w głębi ZSRR rodzinami osadników i leśników.
Służba Więzienna, nawiązując do czasu powołania Straży Więziennej w wyzwolonej spod zaborców Ojczyzny, uroczyście obchodziła swoje święto. Było to szczególne wydarzenie związane z 100. rocznicą Niepodległości. Główne obchody zostały zorganizowane w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej.