Szczegóły eksponatu
Nazwa Karta pocztowa skierowana do Szejnera Wilhelma w Starobielsku.
 
Numer inwentarzowy MK 18 A
 
Opis Karta pocztowa skierowana do Wilhelma Szejnera w Starobielsku z dnia 7.05.1940 w Łodzi" Jedyny mój..." Retour- stempel pocztowy LODSCH 10....s.. 1940. 7.5.40 Jedyny Mój. Miałam od Ciebie 4 karty, a wiem, że gdyby było można mielibyśmy już całą furę listów. Ja ograniczam się też do krótkich kart tylko, wtedy gdy [tematu…]! Uczucia starczyłoby zawsze ci[!] na kilka stronic . Ja twoje[!] fotografie pochowałam, bo patrzenie na nie zbytnio mnie roztkliwia, a ja muszę się trzymać, nieprawdaż ? Szkoda, żer tak źle wychodzę na fot.[agrafiach] i na tej małej też, a chciałabym byś mnie miał w oczach taką, jaką wyglądałam, gdy byłam szczęśliwą i czułam się dobrze. Przebiegam myślami różne chwile dobre i chciałabym wiedzieć, czy ty[!] również o nich myślisz i za takie je uważasz i rada jestem, że ostatni tydzień byliśmy więcej dla siebie- ostatnie dnie są miłymi dla mnie wspomnieniami, tylko, że zostały tak brutalnie przerwane. Jaka szkoda, że nie dane nam było mieć chociaż kilka dni urlopu, marzyłam o nich i czekałam. Ale przyjdą jeszcze dobre czasy, kochanie[!], tylko że czas czekania tak b.[ardzo] się dłuży. Rodzice zdrowi, myślą o tobie i mocno cię[!] uściskają. Mamusia i Ciocia również jak zawsze zasyłają ci[!] pozdrowienia. Lusia i dziecko w Zgierzu, ale Staś wyjechał do Niemiec, Marynia[?] w Zgierzu. Mieliśmy wiadomość od Rajm.[unda]. Jest w Rumuni. Grabowski i Wuj w Niemczech. Całuję Cię mocno i całej siły. Twoja Ira.
Wyszukiwarka
Mediateka
Mediateka to zbiór materiałów multimedialnych oraz fotografii Muzeum Katyńskiego
Jak korzystać z serwisu?
Lista eksponatów
Dział „Zbiory” zawiera obszerny zbiór eksponatów znajdujących się w posiadaniu Muzeum Katyńskiego. Wszystkie pozycje ułożone są alfabetycznie. Na jednej stronie wyświetlanych jest piętnaście eksponatów, a pole nawigacji umieszczone na dole witryny pozwala na wygodne poruszanie się po kolejnych fragmentach „ekspozycji”. Kliknięcie w wybrany obiekt przenosi użytkownika do szczegółów danego eksponatu, gdzie znajduje się jego dokładny opis wraz z sygnaturą w archiwum, pochodzeniem, czasem znalezienia oraz dodatkowe fotografie przedmiotu.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie odnalezienie eksponatów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić elementy zbiorów o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające dane wyrażenie w swojej nazwie lub w opisie.
Numer inwentarzowy
Numer inwentarzowy Muzeum Katyńskiego składa się z:
– z liter MK oznaczających Muzeum Katyńskie,
– z numeru porządkowego,
– z liter oznaczających poszczególne INWENTARZE:
A – archiwalia,
CH – przedmioty wydobyte z dołów śmierci w Charkowie,
K – przedmioty wydobyte z dołów śmierci w Katyniu,
M – przedmioty wydobyte z dołów śmierci w Miednoje,
IC – fotografie zamordowanych (Charków),
IK – fotografie zamordowanych (Katyń),
IM – fotografie zamordowanych (Miednoje),
F – zdjęcia (np. z ekshumacji niemieckiej, współczesnych cmentarzy wojennych).

Wśród eksponatów w Muzeum Katyńskim znajduje się również depozyt Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Zaczyna się on od skrótu ROPWiM, dalej numer porządkowy, litera oznaczająca miejsce wydobycia przedmiotów oraz data wydobycia.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi