19 Kwietnia 2018
Echa Katynia: pokaz w Warszawie z udziałem dr Ewy Kowalskiej z Muzeum Katyńskiego

W środę, 18 kwietnia 2018 r. w kinie "Muranów" odbyły się pokazy filmów w ramach 9. przeglądu filmowego "Echa Katynia".

W ubiegłą środę w kinie „Muranów” odbył się przegląd filmów zrealizowanych w ramach inicjatywy edukacyjnej Echa Katynia. Projekcja dwóch filmów: „Miałam Ojca w wyobraźni” (scenariusz i realizacja Tomasz Piotrowski) oraz „W jednej chwili…” (realizacja Konrad Starczewski, Rafał Pękała) rozpoczęła spotkanie przedstawicieli Rodzin Katyńskich, historyków oraz młodzieży. Jednym z moderatorów i prowadzącą panel dyskusyjny zatytułowany „Katyń. Pozostały Rodziny” była dr Ewa Kowalska z Muzeum Katyńskiego, która prowadziła rozmowę z Córkami Oficerów polskich zamordowanych przez Sowietów.

echakatynia_400

W ramach prowadzonych inicjatyw edukacyjnych w Muzeum Katyńskim – Oddziale Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego Sławomir Frątczak-kierownik Muzeum Katyńskiego oraz dr Bartłomiej Bydoń przeprowadzili warsztaty dla podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej z Lasek k. Warszawy.
Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć także na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

W ramach przeglądu bezpłatne pokazy filmowe odbywają w całej Polsce. Tegoroczna edycja obejmuje 4 produkcje filmowe.
Echa Katynia to inicjatywa edukacyjna, a wstęp na imprezy przeglądowe jest bezpłatny. Wielu pokazom filmowym towarzyszą prelekcje historyczne, dyskusje z udziałem reżyserów, naukowców, dziennikarzy, producentów, a także członków Rodzin Ofiar Golgoty Wschodu.
Przegląd jest przygotowywany przez oddziały i delegatury IPN, ale mogą się do niego włączyć również inne ośrodki edukacyjne, kulturalne, oświatowe, instytucje gotowe podjąć idee przeglądu.

źródło

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi