27 Września 2017
Historia w muzeum
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zorganizowało w dniach 25 – 26 września 2017 r. IV konferencję naukową z cyklu Muzeum – formy i środki prezentacji.

Licznie zgromadzeni przedstawiciele większości środowisk muzealnych oraz akademickich, programowo związanych z muzealnictwem, zastanawiali się nad problemem: w jaki sposób i przy użyciu jakich środków prezentować w muzeach treści historyczne? Dyskusja była oparta na prezentacjach wybranych placówek muzealnych. Referencji przedstawiali m.in. stosowaną metodologię i metodykę tworzenia kolekcji, formy i środki prezentacji treści historycznych oraz podnosili problem organizacji pracy twórczej. Szczególnie ożywioną polemikę wzbudziła sesja dotycząca form edukacji historycznej. Uczestnicy podnosili zagadnienie odpowiedzialności za przekaz, który nie tylko buduje teraźniejszość, ale też kształtuje przyszłość.

W refleksjach końcowych wszyscy podkreślali wdzięczność dla organizatorów za możliwość wymiany doświadczeń i inspirację potrzebną w codziennej pracy muzealników.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi