15 Maja 2017
Zapraszamy na Noc Muzeów
Jak co roku, Muzeum Katyńskie zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów.

MUZEUM OTWARTE DLA ZWIEDZAJĄCYCH OD GODZ. 19.00
WSTĘP BEZPŁATNY W GODZ. 19:00 – 01:00
OSTATNI GOŚCIE WCHODZĄ DO MUZEUM KATYŃSKIEGO O GODZINIE 00:00.
Zapraszamy o każdej pełnej godzinie na oprowadzanie po Muzeum z przewodnikiem!

19:30 – prelekcja „Nowa Inwestycja – Budowa Muzeum Wojska Polskiego” – Zastępca Dyrektora MWP ds. Inwestycyjnych - Dariusz Matlak.
Prelekcja o największym i najważniejszym muzealnym przedsięwzięciu najbliższych lat – budowie nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego na warszawskiej Cytadeli.
20:30 – pokaz filmu „Katyń – historia wciąż żywa” - najnowszy film nt. zbrodni katyńskiej zrealizowany przez vlogera-podróżnika Michała Patera.
Film przedstawia całą złożoność historii i jej zakłamywania przez lata. [źródło: IPN] – film poprzedzi krótka prelekcja historyczna
22:00 – pokaz filmu „Żona Oficera” - w reżyserii Piotra Uzarowicza.
Film przedstawia historię wnuka, który o losach dziadka dowiedział się jako dorosły mężczyzna i podąża z kamerą w poszukiwaniu śladów oficerów zamordowanych przez NKWD w Twerze [źródło: IPN] – film poprzedzi krótka prelekcja o losach rodzin ofiar zbrodni sowieckich popełnionych na polskich obywatelach.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi