19 Kwietnia 2017
Tymbark: Pamiętają o kapitanie Myszkowskim
Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS "Strzelec OSW" w Tymbarku, będący uczniami klas wojskowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN, 10 kwietnia 2017r., w kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej upamiętniła to tragiczne dla Polski wydarzenie historyczne.
Strzelcy oddali hołd i zapalili znicze obok tablicy pamiątkowej i Dębu Pamięci kapitana Jerzego Myszkowskiego zamordowanego przez NKWD strzałem w tył głowy w Katyniu w 1940 roku. Młodzież pamiętała również o  ofiarach  katastrofy smoleńskiej w roku 2010. Inicjatorem akcji była drużynowa ZS Aneta Pawlikowska, uczennica klasy drugiej LO o profilu wojskowym Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku.
Tymbarscy Strzelcy troszczą się o Miejsca Pamięci Narodowej jak cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej oraz pomniki i mogiły poległych żołnierzy w okresie II wojny świat

Robert Nowak
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi