19 Kwietnia 2017
II Powiatowy Konkurs „Katyń – Golgota Wschodu”
7 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku odbył się II Powiatowy Konkurs „Katyń – Golgota Wschodu”.
Konkurs ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych i wrażliwości społecznej na tle doświadczeń Polaków w czasie II wojny światowej wśród młodzieży powiatu kłodzkiego.
Katyń – to symbol i nazwa, która jest streszczeniem miejsca zbrodni dokonanej na niewinnych ludziach przez bezwzględnych katów. To symbol męczeństwa Polaków. Męczeństwa godnego najwyższej czci i pełnego szacunku.

Do konkursu zgłosiło się 30 uczniów, którzy zmagali się w dwóch częściach: pisemnej i ustnej.

Wyniki:
Gimnazja
I miejsce : I Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku
II miejsce : Gimnazjum w Szczytnej
III miejsce : Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej
Szkoły Średnie
I miejsce : Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku
II miejsce : Zespół Szkół Społecznych w Kłodzku
III miejsce : Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie

Konkurs został uświetniony wystawą Instytutu Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz programem artystycznym przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku.

Wśród zaproszonych Gości znaleźli się: Maciej Awiżeń, starosta powiatu kłodzkiego, Marek Gadowicz – przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Krzysztof Łagojda, autor książki o losach rodzin katyńskich pt. „Życie w cieniu śmierci”, Damian Ślak, przedstawiciel Rady miasta Kłodzka, prezes Stowarzyszenia Dolnośląska Rodzina Katyńska – Jacek Libicki oraz wiceprezes Teresa Gawara oraz dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku w składzie dyrektor Bożena Czak oraz wicedyrektorzy Tomasz Biernacik i Marcin Klimaszewski.

Patronat nad konkursem pełnili: Dolnośląski Kurator Oświaty, Muzeum Katyńskie, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Instytut Pamięci Narodowej – Oddział we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie – Dolnośląska Rodzina Katyńska

Zapraszamy na kolejną edycję już za rok – organizatorzy Małgorzata Bąk i Adam Jezierski
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi