09 Kwietnia 2015
Otwarcie wystawy "Pamięć nie dała się zgładzić..." w dniach 9-19 kwietnia 2015 r.
W dniach 9-19 kwietnia wystawa pt.: "Pamięć nie dała się zgładzić..." będzie otwarta dla zwiedzających.
W związku ze zbliżającymi się uroczystościami katyńskimi udostępniamy ekspozycję czasową Muzeum Katyńskiego dla zwiedzających. Jest to również jedyna i niepowtarzalna okazja zwiedzenia naszej wystawy po raz ostatni.

Wystawa czasowa pt. "Pamięć nie dała się  zgładzić..." w siedzibie Muzeum Wojska Polskiego otwarta została  17 września 2011 r. przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Została przygotowana przez zespół w składzie: Sławomir Frątczak, Andrzej Krzysztof Kunert, Izabella Sariusz-Skąpska, Mateusz Zemla i Jerzy Kalina (koncepcja plastyczna).

Przez te prawie 4 lata wystawę odwiedziło setki tysiecy zwiedzających: rodziny zamordowanych, grupy szkolne, delegacje wojskowe, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz władz zaprzyjaźnionych państw.

Jednakże w związku z końcowym etapem budowy nowej siedziby Muzeum Katyńskiego - oddziału Muzeum Wojska Polskiego i tworzeniem w nowym miejscu ekspozycji stałej nadszedł czas zamknąć wystawę czasową i przygotwać eksponaty/relikwie do prezentowania w kaponierze Cytadeli Warszawskiej.

Poniżej link do filmu, w którym kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego, p. Sławomir Z. Frątczak, prezentuje wystawę pt. "Pamięć nie dała się zgładzić...":

Kierownik Muzeum Katyńskiego o wystawie Pamięć nie dała się zgładzić >>
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi