06 Lutego 2015
Ciekawy program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli dostępny na stronie internetowej Fundacji Kresy-Syberia
Fundacja Kresy-Syberia udostępniła, przygotowany przez doświadczonych pedagogów i nauczycieli, program nauczania historii Polski XX w. dla polskich szkół za granicą.
Program nauczania historii Polski XX w. dla polskich szkół za granicą, to starannie przygotowane materiały pomocnicze dla nauczycieli języka polskiego i historii Polski. Składa się on z dwóch przewodników dydaktycznych – dla uczniów szkół podstawowych i dla uczniów szkół średnich. Materiał w przewodnikach został ułożony w oparciu o 9 galerii tematycznych Wirtualnego Muzeum Kresy-Syberia. Muzeum zostało utworzone przez ocalonych i ich potomków, aby świat usłyszał o „polskiej gehennie”. Zwiedzający i uczniowie mogą tu aktywnie zgłębiać ten niemal zupełnie przemilczany rozdział historii II wojny światowej.

Galerie Muzeum ułożone są w sposób umożliwiający interaktywne poznawanie następujących tematów:
1.    POLSKIE KRESY WSCHODNIE
2.    POD SOWIECKIM JARZMEM
3.    NIEPOKONANI
4.    WYZWOLENI DO WALKI
5.    POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ
6.    WALKA O PRZETRWANIE
7.    UCHODŹCY
8.    SOWIECKI ODWET
9.    DIASPORA

Program dostępny jest pod adresem: http://kresy-siberia.org/student/

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do zapoznania się ze wspomnianym programem.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi