03 Lutego 2015
Materiał filmowy z ostatnich wydarzeń w Muzeum Katyńskim
20 stycznia br. w tymczasowej siedzibie biura Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej gościliśmy gości – darczyńców artefaktów do zbiorów placówki, którzy zaszczycili nas swą obecnością - na zaproszenie kierownika-kustosza placówki Sławomira Z. Frątczaka.
Wizyta ta związana była z przygotowaniem dodatkowego materiału zdjęciowego – uzupełniającego film, emitowany w styczniu br. na stronie Wirtualnego Muzeum Katyńskiego, związany z działalnością placówki w 2014 r.

Primo – grupę przedstawicieli Warszawskiej Rodziny Katyńskiej na czele z Panią Prezes Haliną Drachal oraz Panów - Włodzimierza Dusiewicza [pierwszego Prezesa Federacji Rodzin Katyńskich] i Zbigniewa Zielińskiego [założyciela i pierwszego kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także  sekretarza stanu w rządach premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego i Waldemara Pawlaka]. Goście w trakcie spotkania przypomnieli historię pierwszego sztandaru WRK - ofiarowanego do zbiorów MK we wrześniu 2014 r.

Przekazanie sztandaru SRK >> 

Secundo – Pana Naczelnika Michała Dancewicza – z Wydziału Zagranicznego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, z której MK pozyskało we wrześniu i grudniu ubiegłego roku ponad 4-tysięczny zespół zabytków z ekshumacji w Bykowni. Ten niezwykle cenny dar w znaczący sposób powiększył zasoby Muzeum Katyńskiego - Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i w całości znajdzie się w nowej ekspozycji stałej w Cytadeli Warszawskiej. Należy z całą mocą podkreślić, że dzięki ofiarności ROPWiM wszystkie artefakty-relikwie [tak je, bowiem określał śp. ks. Zdzisław Peszkowski] poddane zostały na koszt Rady - kompleksowym zabiegom konserwatorskim, co umożliwiło bezzwłoczne podjęcie procedur inwentarzowych i naukowego opracowania zbiorów.

Wywiad z Maciejem Dancewiczem - ROPWiM >> 

Tertio – Panią Ewę Zamojską–Zach, córkę śp. płk. Jana Zamojskiego, która przekazała do MK około 2-tysięczny księgozbiór z bogatej biblioteki uznanego historyka, zmarłego w 2014 r.

Przekazanie książek >>  
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi