04 Grudnia 2013
"Guziki"
Wychodząc z założenia, że należy ze wszech miar popierać wszelkie formy popularyzacji tematyki katyńskiej, a w szczególności, jeśli czynią to ludzie młodzi, proponujemy więc gościom strony internetowej – „Wirtualnego Muzeum Katyńskiego” - film autorstwa - Karola Wojteczka. 
Pan Karol Wojteczek w nadesłanym do nas „adresie” pisze o sobie, m.in.: (rocznik ’87) – absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz montażu na Akademii Filmu i Telewizji. Od 2008 roku współpracuje z TVP, jako członek zespołu redakcyjnego programów „Warto Rozmawiać” oraz „Bliżej”, ostatnio również w ramach felietonu „Pytania po drodze” będącego częścią programu „Przystanek Ziemia”. Współpracował przy promocji filmu „Historia Kowalskich” oraz jako asystent producenta przy filmie „Kulis kampanii PiS. Chodźcie z nami”. Publikował w Piśmie Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”.

Odnośnie prezentowanego filmu – Pan Karol Wojteczek zaznacza:
Historia, którą przedstawiłem w „Guzikach”, jest w zasadzie historią wyniesioną, może nie z domu rodzinnego, ale w jakimś sensie z tradycji rodzinnej. Gdy, jeszcze w szkole średniej, usłyszałem ją po raz pierwszy przy świątecznym stole, szokiem było dla mnie to, że bohaterem tak niezwykłej opowieści jest ktoś bliski, członek mojej rodziny, a przedstawiana przez niego historia polskich robotników odkrywających katyńskie mogiły różni się dalece od tego, co mówiły w tej kwestii podręczniki szkolne, odkrywców grobów czyniące z Niemców. I chyba już wtedy wiedziałem, że muszę kiedyś tę opowieść utrwalić. Okazja nadarzyła się późno, na szczęście nie dość późno by z niej skorzystać. I gdy przyszło do wyboru dyplomowego tematu, to nie miałem już chyba większych wątpliwości względem tego, co kręcić. A zaskoczenie osób, które film już obejrzały (w tym komisji dyplomowej) utwierdziło mnie w przekonaniu, że „Guziki”, choć może niedoskonałe technicznie i warsztatowo, wypełniają pewną lukę (czy raczej prostują nieścisłość) w powszechnej wiedzy o Katyniu.

"Guziki" Karola Wojteczka  
 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi