Bibliografia Zbrodni Katyńskiej
Żurakowski Stanisław Ludwik- autor, Żurakowski Stanisław opr. „Listy z Kozielska burmistrza miasta Ostroga”, Instytut Polski i Muzeum Gen. W. Sikorskiego w Londynie, Londyn 1989

S. 79, oprawa twarda, obwoluta. Zawiera listy Stanisława Ludwika Żurakowskiego, burmistrza Ostroga, oficera WP więzionego w obozie w Kozielsku i zamordowanego w Katyniu w kwietniu 1940. Oprócz listów (też faksymile), historia rodziny Żurakowskich - wywieziona na wschód ZSRR, wyszła z armią gen. Andersa.

Żurakowski Stanisław Ludwik- autor, Żurakowski Stanisław opr. „Listy z Kozielska burmistrza miasta Ostroga”, Ośrodek "Wołanie z Wołynia", Biały Dunajec-Ostróg 2001

Wydanie 2. Biblioteka "Wołania z Wołynia" t.21.

26
Wyszukiwarka
Jak korzystać z serwisu?
Pozycje w bibliografii
Bibliografia jest podręcznym spisem wszystkich polskich i zagranicznych oficjalnych publikacji dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Spis ten opracowany został z myślą o osobach poszukujących dogłębnej wiedzy o historii Zbrodni Katyńskiej oraz szczegółowych informacji pochodzących z rzetelnych, kompetentnych źródeł.

Lista posortowana jest alfabetycznie względem nazwisk Autorów. Kolejne pozycje zawierają dodatkowo informacje o wydawcy, miejscu i dacie wydania a także publikacji, w której dany tekst się ukazał, jeżeli praca jest częścią innego materiału.
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyszukiwanie pozycji bibliograficznych odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić publikacje o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać poszukiwaną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na stronie zostaną wówczas wyświetlone materiały zawierające w treści dane wyrażenie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi